KONST / Litografier / Färglitografi 12498374
nr 1249 8374
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 65/260. Motivet: 37x48
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 april 2019
kl 18:18:19
22/4 17:17:24